24 квiтня 2008 року представники всiх регiональних округiв Житомирської вiрменської громади «Еребунi» зібралися разом, щоб ще раз перегорнути сторiнку iсторiї вiрменського народу.
У нiч на 24 квiтня 1915 року представники полiцейського управлiння Константинополя увірвалися до помешкань найвидатніших вірмен столиці та заарештували їх. Саме ця подія стала початком страшної трагедії – геноциду вірменського народу, який забрав життя понад 2 млн. людей, а сотні тисяч стали біженцями й розсіялися по всьому світу.
Навіть через 93 роки вірмени не можуть мовчати. Вони завжди жили в гармонії з минулим, теперішнім і майбутнім. Тож i нові покоління виховують на історії страждань свого народу. Пережита вірменським народом трагедія навіки осіла в його пам’яті. Біль втрати непідвладний часу.
Для вшанування пам’яті жертв геноциду представники Житомирської вірменської громади «Еребунi» 24 квiтня провели низку заходів. Траурний мітинг біля Пам’ятника жертвам голодомору в Житомирі розпочався з покладання до нього квітів. Після цього присутні вирушили до церкви при Тригірському монастирі.
Продовження вшанування пам’яті жертв геноциду відбулося в ресторані «Адаманд», де зібралися члени громади, представники органів влади, українського козацтва та національних меншин області. Учні недільної школи підготували свою інформаційну програму, ансамбль «Еребуні» під керівництвом Каріне Овакімян – траурний танець «Длеяман», Татевік Сукіасян – пісню «Ов е асель». Історик громади Олег Анатолійович Шевцов розповів про факти геноциду вірменського народу, відома поетеса Житомирщини Надія Голуб прочитала свої вірші, присвячені Дню пам’яті жертв геноциду.
Радянський сходознавець Володимир Олександрович Гордлевський зазначав: «Вірменський народ знайде в собі сили, щоб пережити страшну трагедію... Через смерть вірменський народ відродиться до життя, до кращого життя. І житиме Вірменія!» Цi слова повністю відображають суть великої життєдайної сили духу вірменського народу.
Татевік СУКІАСЯН,
Житомирська вірменська громада «Еребуні» |